Green Day na Gibsonu

Článek přeložen z gibson.com, pod odkazy můžete vidět právě zmiňované modely kytar.

Autor: Daniel Eriksson
Překlad: Magnumka

GREEN DAY NA GIBSONU

Od té doby, co si frontman Green Day, Billie Joe Armstrong koupil v roce 2009 svou první Les Paul Junior byl jimi posedlý. Od té doby ho bez ní na stage můžete vidět jen málo kdy. Pokud se podíváme na posledních deset let tak zjistíme, že Billie Joe hrál na různé varianty Les Paul Junior, Les Paul Specia, SG a taky na svou akustickou signovanou Gibsonku Billie Joe Armstrong J-180. Armstrong zašel v písních Green Day tak daleko, že na svou LP Jr. Hraje i starší písně, které byly původně nahrány jinými typy kytar. Takže se teď pojďme podívat na Billieho live na stage, kde stojí se spoustou svých Gibsonek!
Floyd

„Svoji první Les Paul Junior, kterou jsem si vzal, jsem pojmenoval Floyd. Připojil jsem ji a ten zvuk se udržel v mojí hlavě několik let,“ řekl Billie Joe v interview s Gibson.com v roce 2006. Floyd je Les Paul Junior 1956 a byla použita jako základ pro Billie Joe Armstrong Les Paul Jr.
Podle Armstronga je jeho signovaný model vpodstatě identický s Floyd s vyjímkou krku, který je ve stylu kytar ze 60. let, kdy byly krky trochu užší, než u kytar z let 50., díky čemuž je na ni snazší hrát. Na videu níž hrají Green Dy „American Idiot“ živě v Good Morning America. Armstrong hraje na Sunburst LP Junior. Je těžké říct, jestli je to Floyd, nebo jeho signovaný model.

Double Cutaway Les Paul Junior

Billie Joe Armstrong byl Les Paul Junior tak uchvácen, že je dokonce používá i během hraní starých písní Green Day, které byly původně nahrány na jiné kytary. Tady můžete vidět opravdu cool video, kde hraje Billie Joe klasiky z Dookie, „Longview“ a „Welcome To Paradise“ na TV Yellow Double Cutaway Les paul Junior.

Billie Joe Armstrong ES-137

Billieho poslední signovaná verze kytary je Gibson Memphis Billie Joe Armstrong ES-137. Tělo kytary je založeno na ES-175, ale s mahagonovou rezonanční dutinou posílá zpět takovou odezvu, kterou si dokáže zachovat. Kytara The Black Herry Burst je vybavena dvěma kobylkami Memphis P-90 a zjednodušuje tak nastavení ovládačů k vysokým tónům. Billieho jste s touhle kytarou mohli vidět hrát na loňském turné Green Day. Podívejte se na „Minority“ z Moskvy.

Billie Joe Armstrong J-180

Od doby, co se v roce 1998 stalo „Time of Your Life (Good Riddance)“ od Green Day obrovským hitem, se stala Gibson J-180 Billieho hlavní akustickou kytarou. Takže nebylo velkým překvapením, když Gibson přišel se signovanou Billie Joe Armstrong J-180. To, co tenhle nástroj dělá jiným je jeho Fishman VT systém kobylek, který zjednodušuje připojení k PA a dvojitý tortoiseshell pickguard, který chrání tělo kytary při zběsilých pohybech nahoru a brnkáním dolů. Tady je klip Green Day z AMA’s 2009, kde hrají „21 Guns.“ S j-180 v hlavní roli.

Billie Joe Armstrong Les Paul junior Double Cut

V roce 2012 vydal Gibson Billie Joe Armstrong Les Paul Junior Double Cut. Kytara v barvě TV Yellow má na pickguardu stříbrnou „Adeline lebku.“ Tak jako orginální Billie Joe Armstrong Les Paul Junior má tento mode kobylky H-90, což jsou kobylky P-90, ale se dvěma cívkami nacpanými mezi do sebe. Tady je video, kde Billie Joe hraje klasiku „Holiday“ z American idiot na signovaný model LP Junior Double Cut:

facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmailby feather
Příspěvek byl publikován v rubrice Z internetu a jeho autorem je admin. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

1 komentář u “Green Day na Gibsonu

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>