Tragédie na Mad Cool Festival

Asi nikomu z vás neuniklo, co se stalo předevčírem na Mad Cool Festivalu. Jedním z předskokanů Green Day byl také akrobat Pedro Aunión Monroy. Stala se však opravdu tragická věc, Pedro během svého vystoupení spadl z více než 30 metrů a na následky zranění zemřel.

Green Day a pořadatelé festivalu teď čelí kritice o tom, že kapela vůbec raději neměla vystoupit, tím spíš, když jim show začíná písní Bohemian Rhapsody, ve které se zpívá „Mami, zabil jsem muže,“ apod. Článek o tom, si můžete přečíst na Monster Music.

Nicméně k tématu se na instagramu vyjádřil taky Billie Joe:

„Včera večer na festivalu Mad Cool ve Španělsku se stala děsivá nehoda. Akrobat jménem Pedro se zabil během svého vystoupení před tím, než jsme měli s Green Day vystoupit. Je nám opravdu líto, co se Pedrovi stalo, soucítíme s jeho rodinou a modlíme se za ně. Nedokážu si představit, jak musí jeho rodina a přátelé trpět. Spoustu z vás zajímá, proč jsme se rozhodli po této nehodě vystoupit.

Green Day o nehodě nevěděli, dokud show neskončila. Dokonce jsme ani nevěděli, že tam bylo nějaké akrobatické vystoupení. Tento festival je obrovský, děje se tady tolik věcí najednou, že není možné sledovat každého vystupujícího/umělce.. Byli jsme v našem zázemí, které je asi půl míle od hlavního stage festivalu. Připravovali jsme se na vystoupení ve 23:25. 15 minut předem byl náš management informován pořadateli, abychom s nástupem na stage počkali, protože tam byly nějaké bezpečnostní problémy. Bezpečnostní problémy jsou naprosto běžnou věcí při jakékoliv show.. nikdo nám NEŘEKL co se děje, což je také normální. Počkali jsme, jak jsme byli instruováni. Pořád jsme nevěděli, že se stala nějaká nehoda. Dostali jsme zelenou. Kapela naskákala do dodávek a dojela k hlavní stagi. Tohle měla být poslední show našeho Evropského turné a byli jsme na to poslední hraní opravdu natěšení. Byli jsme na stage okolo půlnoci a hráli asi dvě a půl hodiny. Všechno se zdálo být normální. Dav a fanoušci se bavili. Slezli jsme ze stage a jeli zpátky do zázemí. Teprve až tam nám řekli tu šokující novinu o Pedrovi. Jen jsme nevěřícně zírali. Nevím proč se pořadatelé rozhodli nám o nehodě neříct před koncertem. Vše co víme je to, co nám řekli po koncertě. Tohle se za 30 let, kdy Green Day hrají naživo, nestalo. Kdybychom se to dozvěděli před koncertem, pravděpodobně bychom vůbec nehráli. Nejsme bezcitní lidé. Bezpečí a pohoda je na jakémkoliv našem koncertě prioritou. Co se stalo Pedrovi je nepředstavitelné. Jsme opravdu zdrceni a soucítíme s jeho přáteli a rodinou.

Také jsme šokovaní a soucítíme s každým svědkem této tragédie.

Upřímně,

Billie Joe Armstrong

facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmailby feather

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>